Горобина звичайна колоновидна (фастігіата)
Sorbus aucuparia fastigiata
Рябина обыкновенная колоновидная (фастигиата)
Форма: листопадне невелике дерево з прямим стовбуром, товстими, жорсткими, вертикальними, пагонами та гілками і вузько-конусоподібною кроною, росте повільно.
Розмір: досягає 5-8м висоти і 1-1,5 м ширини. Річний приріст у висоту 15-25см, в ширину 5см.
Квітне: квітне в травні-червні. Білі щитоподібні суцвіття діаметром 20см.
Листя: розташування листя чергове, непарно-перисте, 20см довжиною, складаються з 13-19 темно-зелених листочків, матові або блискучі, з нижнього боку блакитнувато-сіро-зелені, слабо опушені; осіннє забарвлення жовто-помаранчево-червоне.
Кора: сіра гладка.
Крона: густа.
Щорічний приріст: у висоту 15-25 см, завширшки 5-7 см.
Довговічність: 100 років.
Ґрунт: оптимально росте на свіжих, вологих, не дуже бідних, пухких, гумусових ґрунтах, в цілому дуже невимоглива до ґрунтів і добре росте навіть на бідних, піщаних, сухих місцях, краще слабо кислих ґрунтах, хоча переносить вапняні. Саджанці прищепленої горобини звичайної колоновидної Фастігіата краще купити вирощені в Україні з великою грудкою в мішковині, так рослина після посадки гарантовано приживається.
Світло: світлолюбна, виносить півтінь.
Особливості рослини: морозостійкий сорт горобини, погано переносить тривалі літні посухи. Плоди помаранчево-червоні округлі 1-1,2см в діаметрі. Дуже гарна в солітерних і групових посадках, узліссях, алеях по всій території України.
Характеристика сорту: це листопадні дерева або кущі з простим, пір'ястим-лопатевим або непарно-пір'ястим листям і білими парасолько подібними суцвіттями. Особливою прикрасою є плоди, що з'являються у великій кількості, які можуть бути білими, світло червоними, жовтими, помаранчевими. Горобину шанують також за її мальовничу крону і яскраве осіннє забарвлення. Деякі види підходять для озеленення внутрішньо міських просторів, так, як добре переносить спеку і посуху. Всі сорти горобини дуже важливі як медоноси для комах і джерело живлення птахів.
Шкідники: гусениці горобинової молі пошкоджують плоди (вони темніють і загнивають), горобинова тля і галовий горобиновий кліщ – листя, також трапляється горобинова іржа. Для того, щоб правильно обрати засоби захисту рослин, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. . Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Застосування: використовується як ординар, в групах.
Зона: 3. Абсолютна морозостійкість на всій території України.
Купити горобину звичайну Колоновидну Фастігіата в Києві за низькими цінами і отримати консультацію можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше: посадка, полив, догляд, добриво, захист, мульчування, стрижка - з фотографіями в розділі "Посадка, догляд".